2019. július 16. kedd, Valter

Látogatóink száma: 2370093 (1)

 

Freiwillige Feuerwehr Marktleugast Vajdaszentiványi Tűzoltóság Freiwillige Feuerwehr Tettau

Összefoglaló a 2018-as évről

2019.01.15. A 2018-as esztendő statisztikáit elkészítettük, így most közzétesszük polgárőreink, tűzoltóink, valamint ifjúsági csoportunk éves tevékenységének fő számadatait.

Polgárőreink a 2018-as esztendőben 228 alkalommal láttak el valamilyenfajta szolgálatot, ennek jelentős részét természetesen Pilisszentiván község területén. Ezek alól kivételek a személykeresések, rendezvénybiztosítások, melyeken részt vettünk a környező településeken. Az elmúlt év során összesen 585 fő teljesített szolgálatot, mely szolgálatok 1059 óra 36 percet tartottak. Polgárőreink által szolgálatban töltött idő a 2018-as évben 2662 óra 11 perc volt, polgárőr szolgálati gépjárművünk pedig 10560 kilométert tett meg az elmúlt évben. Rendőrrel közös szolgálati óraszámunk 536 óra volt 2018-ban, ami jelentősen meghaladja az elmúlt évben tapasztalható óraszámot. Mindezt a munkát, melyet szabadidőnkben önként vállalva teszünk egymásért, településünkért, biztonságunkért, 2018-ban 28 fős polgárőr taglétszámmal teljesítettük.

Tűzoltóink 2018-ban kerek 70 káreset felszámolásában vettek részt. Ennek jelentős részét településünkön végeztük, de összesen 7 alkalommal kaptunk riasztást Piliscsabától kezdve Pilisvörösváron át egészen Budapestig. 23 tűzesetből 5-öt önállóan, 8-at hivatásos egységekkel közösen számoltunk fel, 10 alkalommal pedig téves jelzéshez vonultunk. A 47 műszaki mentésből 38-at önállóan számoltunk fel, 8 esetben a fővárosi hivatásos egységekkel, 1 esetben pedig önkéntes Kollégáinkkal közösen hajtottunk végre. 2018-ban a 70 eseménynél összesen 92 óra 06 percet töltöttek tagjaink kárelhárítással, ami napi 15,1 percet jelent átlagosan. Márciusban 26 fő teljesítette az önálló beavatkozáshoz szükséges minősítő gyakorlatot, mely szükséges volt, hogy újabb egy évre önállóan beavatkozó önkéntes tűzoltó egyesületként működhessünk. Büszkék vagyunk rá, hogy bár nem kis szolgálatszervezéssel, de sikerült elérnünk, illetve fenntartanunk, hogy az ügyeleti időt megszakítás nélkül teljesítsük 2018-ban is. Önálló minősítést szerző tagjaink 4380 nappali és ugyanennyi éjszakai óraszám teljesítésével az év mind a 8760 órájában készen állt segíteni a bajbajutottakon. Emellett természetesen a megfelelő minősítéssel, felülvizsgálatokkal ellátott felszerelések is biztosítottak voltak a munkához. 2018-ban 31 gyakorlatot és 52 karbantartást tartottunk, hogy szakmai felkészültségünket szinten tartsuk, gyarapítsuk, valamint eszközeinket bevethető állapotban, készenlétben tarthassuk.

Ifjúsági foglalkozást 41 alkalommal tartottunk fiataljainknak a mögöttünk álló évben. A megszokott formában, heti rendszerességgel tartottuk 2 órás intervallumokban. Rendszeresen 8 fő vett részt a foglalkozásokon, de az év során összesen 17 gyerek látogatott el Hozzánk. Az együtt töltött 82 órán túl számos rendezvény előkészületeiben, lebonyolításában és utómunkálataiban segítettük egyesületünk munkáját, valamint csapatépítő rendezvényeken, kirándulásokon vettünk részt. Foglalkozásainkat rendszeresen 6 Kollégánk tartotta, Nekik néha besegítettek beugrós segítők, szakmai előadásaikkal.

Gépjárműveinket polgárőr járőrözési, tűzoltási és műszaki mentési, gyakorlati céllal és foglalkozások alkalmával valamint ügyintézési és térítéses munkákra is használtuk az elmúlt évben, melyek során összes járművünk az összes tevékenységet figyelembe véve 30 550 kilométert futott.

Összefoglaló videónk megtekinthető IDE kattintva!

Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület

NyomtatásE-mail

Visit betroll.co.uk the best bookies

Felhőkép

Felhőkép

UV térkép

UV térkép

Széltérkép

Széltérkép

Hőtérkép

Hőtérkép