2019. május 26. vasárnap, Fülöp, Evelin

Látogatóink száma: 2368639 (271)

 

Freiwillige Feuerwehr Marktleugast Vajdaszentiványi Tűzoltóság Freiwillige Feuerwehr Tettau

Új Lukas és Vetter segíti munkánkat

2019.03.06. A legkorszerűbb műszaki mentő felszerelések közé tartozik az a kompakt akkumulátoros Lukas feszítő vágó egység, melyet szerdán délután vehettünk át a termék magyarországi forgalmazójától a NardoTech Kft-től.

Az új feszítő vágó a modern világ kihívásainak megfelel, a technikai fejlődés elengedhetetlen ezen a téren is, hiszen minden a gépjárművek biztonságát szolgáló újításra a mentési részen is megfelelő reakcióra van szükség. Nem kisebb teljesítményeket tud produkálni az új eszköz, mint 70 tonnás vágó és 150 tonnás feszítő erőt, amit előbbi készülékünk esetében 60 és 48 tonna volt. A készüléket két darab akkumulátorral vásároltuk meg, mely 120 perc munkára képes, valamint vásároltunk hozzá egy hálózati töltőt, mely inverter segítségével akár gépjárműről is használható. Kértünk egy hálózati kábeles összeköttetést is, így akár 230 V-os hálózatról és áramfejlesztőről is üzemeltethetjük új eszközünket. A húzatásra alkalmas lánckészlet és a háti hordtáska is a csomag része, mely mellé a cég ajándéka egy nagyméretű alátét ponyva, hogy a készletet a káreseteknél is biztonságosan, tisztán, rendezetten használhassuk. A Lukas készlet mellé sikerült még lecserélni az elöregedett Vetter emelőpárna készletünket is. A Franz Gareis Barátunk által Németországból kapott emelőpárna készlet felett eljárt az idő. Egyesületünk három darab új emelőpárnát vásárolt, melyeket úgy válogattunk össze, hogy az előző garnitúránál nagyobb emelési lehetőséget tudjon biztosítani. Most a tűzoltóautóra málházott új emelőpárnák 10, 18 és 24 tonna emelésére alkalmasak, kezelőegységeik pedig megmaradhattak az előző készletből. A forgalmazó NardoTech Kft. az eszközöket maradéktalanul átadta részünkre, tagjainkat a kezeléssel kapcsolatos képzésben részesítette, valamint a felülvizsgálati igazolásokat is kiállította. A Vetter termékek elhelyezésre kerültek a tűzoltóautón, a Lukas termékek helyének kialakítását tagjaink rövid időn belül elvégzik, aztán ez a felszerelés is elfoglalhatja helyét a műszaki mentési eszközeink között. A közel 5.000.000 Ft-os fejlesztés óriási, évek óta tervezett fejlesztési beruházása egyesületünknek, mellyel nagy lépést tettünk céljaink elérése, a modern és biztonságos eszközfejlesztések terén és természetesen, mint minden, amit beszerzünk, ezek az eszközök is elsősorban Pilisszentiván és a térség mentő tűzvédelmét teszi hatékonyabbá!

Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület

NyomtatásE-mail

Visit betroll.co.uk the best bookies

Felhőkép

Felhőkép

UV térkép

UV térkép

Széltérkép

Széltérkép

Hőtérkép

Hőtérkép