2019. július 16. kedd, Valter

Látogatóink száma: 2370093 (1)

 

Freiwillige Feuerwehr Marktleugast Vajdaszentiványi Tűzoltóság Freiwillige Feuerwehr Tettau

Gyereknap a szertárnál

2019.05.26. Május utolsó vasárnapján egyesületünk polgárőrei és tűzoltói a Nyitott szertárkapu 2019 rendezvényhez csatlakozva várták a kicsiket és a nagyobbakat gyereknap alkalmából Pilisszentivánon az egyesület szertáránál.

A rendezvény délelőtt 10 órakor kezdődött, előtte Kollégáink már javában dolgoztak a nap bemutatóinak előkészületein. Pénteken felkészítésre került preparált műszaki mentő kisautónk, de elkészült az ifjúsági csoportunk tagjai által eloltandó kisház és kiserdő is. Akkumulátorok feltöltve, játékok előkészítve, így vártuk az érdeklődőket vasárnap délelőtt. A bemutatókat 10 óra után néhány perccel egy próbariasztással kezdtük, itt a riasztási dallam és a megjelölt szer kijelölését követően, mint amikor élesben történik, tűzoltóink felvették egyéni védőfelszereléseiket, majd a tűzoltóautóra pattanva, szirénázva elindultak a bajbajutott emberek segítésére. A próbariasztást nagy figyelem kísérte, majd egy kis ízelítőt hallhattak az érdeklődők az ilyenkor felvett védőfelszerelések szerepéről, fontosságáról. A nap el is kezdődött. Kiállításra kerültek polgárőreink technikai felszerelései, a kerékpárok, robogók, és bár járőrautónk az Európa Parlamenti választások miatt folyamatos szolgálatot látott el településünk területén, néha tiszteletét tette rendezvényünkön is. Az érdeklődők megtekinthették a közelmúltban vásárolt új, korszerű eszközeinket, de tűzoltónak érezhette magát Mindenki, hiszen felvehette sisakjainkat, ruháinkat, felülhetett tűzoltóautóinkra, célba locsolhatott és kipróbálhatta létra szerünket, csónakunkat, megtekinthették SONAR készülékünk működését (ez inkább a felnőtteket érdekelte jobban), láthatták bemutatónkat, hogyan ne oltsák el a tűzhelyen felejtett már égő olajat. Műszaki mentési bemutatónkat nagyon sokan nézték meg 11 óra körül, majd 13 órakor ifjúsági csoportunk oltotta el a makettként lángra kapó kisházat és a mellette álló kiserdőt. 14 órakor újabb ifjúsági bemutató keretében fiataljaink tálcatűz oltását mutatták be, majd 15 órakor szobatűz szimulációt tartottak és avatkoztak be tűzoltóink gyakorló konténerünkben. A látványos bemutatókat a nap folyamán több százan követték a helyszínen. A bemutató gyakorlatokon kívül mindenre választ kaphattak az érdeklődők, volt is kérdés bőven, melyre polgárőr és tűzoltó Kollégáink adtak válaszokat. A szertárban tűzoltós labirintus és színező várta a gyereknapon a gyerekeket. A színes programok mellett a veszélyekre való felhívás, valamint az önkéntes polgárőri és tűzoltói tevékenység népszerűsítése volt a cél a szórakoztatás mellett, melyet a sok sok mosolygós arc láttán úgy gondoljuk sikerült összehozni ezen a napon, melyen nem mondjuk, hogy nem fáradtunk el, de megérte! A napot az elpakolást követően egyesületünk egy családi nap keretében elfogyasztott vacsorával zárta, itt köszöntük meg jelenlévő tagjaink és családtagjaik ezen a rendezvényen, valamint az elmúlt időszakban végzett önkéntes munkáját! A nap végére kellemesen elfáradva, tele a nap élményeivel és a sok sok mosolygós arc emlékével tértünk nyugovóra! Nagyon szépen köszönjük a hatalmas érdeklődést, a sok kérdést és bíztatást, melyet Tőletek kaptunk! Várunk Titeket minden rendezvényünkön, valamint minden szerdán a karbantartás és péntekenként az ifjúsági csoportfoglalkozások időszakában 17 órától 19 óráig a szertárnál.

Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület

NyomtatásE-mail

Visit betroll.co.uk the best bookies

Felhőkép

Felhőkép

UV térkép

UV térkép

Széltérkép

Széltérkép

Hőtérkép

Hőtérkép