2020. március 29. vasárnap, Auguszta

Látogatóink száma: 2380130 (2)

 

Freiwillige Feuerwehr Marktleugast Vajdaszentiványi Tűzoltóság Freiwillige Feuerwehr Tettau

Egyeztetés a hivatalban

2020.03.18. Szerdán 12 óra 30 perctől egy órás megbeszélést tartottunk a polgármesteri hivatal mögötti kis udvaron, megfelelve ezzel az előírásoknak, mely szerint ezt zárt térben már nem tehettük meg!

A megbeszélést polgármester asszony kezdeményezte, a megjelentek között pedig a közterület felügyelő, a körzeti megbízott, a védőnői szolgálat, az iskola, az óvoda, a gyógyszertár, polgármesteri hivatal valamint a körzeti orvosok és egyesületünk képviselői voltak jelen. Kaptunk tájékoztatót a gyógyszertár jelenlegi működéséről, a várható fennakadásokról, a megoldási javaslatokról, a hiánycikkekről. Az elsődleges feladat most az, hogy a gyógyszertár alkalmazottjai ne betegedjenek meg, hiszen akkor, ha lassabban is, de rendelkezésre fog állni minden gyógyszer helyben, Pilisszentivánon. Az eddig meghozott intézkedéseket ennek biztosítására hozta meg a gyógyszertár, melyet kérünk betartani! Tájékoztatót kaptak a megjelentek a háziorvosok munkájáról, a sajnos a rendelőbe menő nagy létszámú betegről, a fenntartott óvintézkedésekről. Kérjük, hogy lehetőség szerint minél kevesebben, halaszthatatlan esetekben keressék fel az orvosi rendelőt személyesen! Az óvoda és az iskola is tájékoztatást adott az ügyeleti rendszerről, valamint az online oktatásról, melyek rendben elindultak. A fennálló helyzetre hosszútávra berendezkedtek közintézményeink is, ha úgy alakulna. A védőnői szolgálat egyenlőre zavartalanul működik, mindent a meghatározott előírások szerint hajtanak végre. Közterület felügyelőnk és körzeti megbízottunk ellenőrzi munkaidejükben a boltok, szolgáltató helyek bezárását, valamint igyekeznek odafigyelni a közterületi tartózkodás korlátozásának betartására. Egyesületünk képviselői beszámoltak a felajánlásunk igénybevételéről, melyet jelenleg 4 idős pilisszentiváni vesz igénybe. Több érdeklődő is megkereste már telefonon egyesületünket, akik feltehetően amikor fogyni kezd a készletük jelentkezni fognak. Tagjaink a polgárőr szövetség kérésének megfelelően szervezik és hamarosan átállnak a 24 órás szolgálatellátásra, valamint az előírásoknak megfelelően az alapvető szolgálatokból kiszervezzük a 65 év feletti Kollégáinkat, Őket arra kérjük „MARADJANAK OTTHON!”, valamint erre kérjük Pilisszentiván és az ország idős korosztályának minden tagját is! Természetesen minden a koronavírus terjedésének visszaszorítására tett intézkedésünket továbbra is térítésmentesen végzünk, hajtunk végre! Kollégáink egyenlőre rendelkeznek megfelelő mennyiségű kézfertőtlenítővel és védőmaszkkal, de amennyiben valaki ezekben tud segíteni, szívesen vesszük, hiszen fel kell készülnünk a hosszútávú segítségnyújtásra, melynél a saját Magunk és embertársaink védelme érdekében is szükségesek ezek az egyéni egészségügyi felszerelések! Köszönjük, hogy minden intézményvezető és intézmény képviselő elismeréséről és támogatásáról biztosított Minket a saját akció, az idősek védelmében tett felhívásunk kapcsán. Amennyiben hosszútávú ilyenfajta segítségnyújtást kell majd megszerveznünk, úgy partnerként az óvodai dolgozók is részt fognak venni a megvalósításban. A megbeszélést a jelenlegi helyzetek összefoglalását követően a rövidtávú irányokat beszéltünk meg és folyamatos kommunikációt, ha bármilyen körülmény megváltozna, vagy bármilyen információ a tudomásunkra jutna. Így próbáljuk megóvni lakóhelyünket, környezetünket, szeretteinket!

Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület

Nyomtatás E-mail

Visit betroll.co.uk the best bookies

Felhőkép

Felhőkép

UV térkép

UV térkép

Széltérkép

Széltérkép

Hőtérkép

Hőtérkép