2020. július 10. péntek, Amália, Alma

Látogatóink száma: 2381920 (3)

 

Freiwillige Feuerwehr Marktleugast Vajdaszentiványi Tűzoltóság Freiwillige Feuerwehr Tettau

Polgárőr események a 24. héten

2020.06.15. Egyesületünk mögött ismét egy igen eseménydús hét áll, melyet továbbra is a veszélyhelyzet miatti 24 órás ügyeleti rendszerben teljesítettünk.

Kedden 11 óra 45 perckor tűzoltóink mellett polgárőreink is kapták a jelzést a Fenyves utcába, ahol betegmozgatásban kellett segíteni a mentőszolgálat munkáját. Járőreink a gépjárművek miatt az útszakasz forgalomkorlátozásában segítettek a helyszínen. Kedden délután eltűnt 13 éves lány keresésében vettünk részt Pilisszentivánon. A helyszínen a rendőrséggel, a közterület-felügyelettel, a környező települések polgárőrségeivel, valamint civil drónosokkal együttműködve kerestük az erdős területen a 13 éves lányt, akit végül a rendőrség nyomkövető kutyájának segítségével sikeresen kutattak fel az együttműködő szervezetek, civilek. Kedden este a Pilisvörösvári Liget Polgárőrség kérte járőreink segítségét abban, hogy a Görgey utcai játszótéren elesett gyermek szüleit keressék meg és vigyék a helyszínre. A kapott adatok alapján az édesanyát a járőrpárosunk megtalálta, majd a sérült gyerekhez vitte. A gyereket a mentők kórházba szállították, járőreink pedig folytatták járőrtevékenységüket. Szerdán este a Pest Megyei Rendőr-Főkapitányság Tevékenység irányítási Központja kérte polgárőr járőreink segítségét. Elmondásuk szerint egy nőt zaklatnak a vonaton, a hölgy hamarosan a Pilisjászfalu állomáson fog leszállni. Szabad rendőri egység híján egyesületünk járőrpárosa ment a Jászfalusi állomásra, ahol felvették a kapcsolatot a fiatal nővel. Elmondása szerint a zaklató leszállt Piliscsabán, a személyleírást és a kapott információkat továbbítottuk a rendőrség felé. A kapott információk alapján néhány kört megtettünk a piliscsabai állomások környékén, de nem találtunk a személyleírásnak megfelelő személyt az utcákon. Pénteken délután a 10-es út Magdolna-völgyi szakaszánál történt balesethez kérték polgárőreink segítségét. Járőreink 15 óra 05 perctől 18 óra 45 percig voltak a helyszínen, ahol útlezárási, forgalomterelési feladatokat hajtottak végre több polgárőr egyesülettel együttműködve a rendőrség irányítása mellett. Ugyancsak pénteken 23 óra 03 perckor a Pest Megyei Rendőr-Főkapitányság Tevékenység Irányítási Központja küldte járőreinket Pilisszentivánra a Szabadság útra, ahol a bejelentés szerint fiatalok hangoskodnak, szemetelnek. Járőrpárosunk a helyszín környékén egy nagyobb társaságot találtak, akiket megkértek, hogy szépen csendben, a szemét összeszedését követően távozzanak a környékről. Többször visszatérő ellenőrzésekkel járőröztünk tovább, a társaság elhagyta településünket, valamint éjfélkor a közeli kocsma kerthelységéből is a belső terekbe mentek a vendégek. További bejelentéseket nem kaptunk az éjjel során. Szombaton délelőtt 10 óra 43 perckor kaptuk a bejelentést, miszerint a 10-es úton a pilisszentiváni elágazásban koccanásos baleset történt. Polgárőreink a helyszínre mentek, a balesetben résztvevők nem sérültek, megegyeztek. A forgalmi akadályok megszüntetéséig a helyszínen rövid ideig forgalomkorlátozást kellett bevezetni, néhány perc terelést követően a törmelékeket Kollégáink az úttestről lesöpörték, majd folytatták járőrözésüket Pilisszentivánon. Szombaton délután 17 óra 05 perckor kérte segítségünket a Pilisvörösvári Rendőrőrs járőre Solymárra, ahol egy személy öngyilkossági szándékkal ismeretlen helyre távozott. A felkérésre azonnal reagált nappalos járőrtriónk, később pedig további 3 polgárőr Kolléga csatlakozott Hozzájuk egyesületünk kötelékéből. Kora este, fél 7 után a személy a solymári vasútállomáson lett meg, a mentők öngyilkossági szándéka miatt mérgezés gyanújával kórházba szállították. Járőreink 19 óra 30 perckor tértek vissza településünkre, adták át a szolgálatot az éjszakás Kollégáknak. Szombaton este 10 óra után nem sokkal kérte a rendőrség a segítségét minden szolgálatban lévő, vagy szolgálaton kívüli ráérő polgárőrtől, hogy Pilisvörösváron tegyen néhány felderítő kört, mert információik szerint rosszban sántikálhat néhány fiatal. Járőreink is, valamint több polgárőrség járőre és civil autósok is a helyszínre mentek és figyeltek. Vasárnap 14 óra után néhány perccel egyeztettek szolgálatban lévő polgárőreink a rendőrséggel, akiktől feladatul azt kaptuk, hogy a 10-es úti Auchannál lévő körforgalomtól Budapest irányába ne engedjünk forgalmat. Járőreink a helyszínre siettek, majd megkezdték az útszakasz lezárását, a forgalom terelését. A lezárásban több polgárőr egyesület vett részt együttműködve a rendőrséggel, az Ő utasításaik alapján dolgoztak Kollégáink is 22 óráig a helyszínen. A 24. héten 38 polgárőr Kolléga látott el közterületi járőrszolgálatot. Készenlétben tartott gépjárműveink polgárőr eseményekkel összefüggésben a mögöttünk álló héten összesen 724 kilométert tettek meg. A Pilisvörösvári rendőrőrs rendőreivel, valamint a környező települések polgárőreivel, közterület-felügyelőivel több alkalommal működtünk együtt, ezen alkalmak meg is hozták az együttműködés gyümölcsét és eredményesen zárultak.

Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület

Nyomtatás E-mail

Visit betroll.co.uk the best bookies

Felhőkép

Felhőkép

UV térkép

UV térkép

Széltérkép

Széltérkép

Hőtérkép

Hőtérkép