2020. július 10. péntek, Amália, Alma

Látogatóink száma: 2381920 (3)

 

Freiwillige Feuerwehr Marktleugast Vajdaszentiványi Tűzoltóság Freiwillige Feuerwehr Tettau

Veszélyhelyzet megszüntetése

202.06.18. Csütörtökön nulla órától megszűnt a veszélyhelyzet Magyarországon!

Az előzetes hírekkel ellentétben nem június 20-án, hanem már 18-án megszüntették Magyarországon a veszélyhelyzetet. Némi lazítás, az idősek vásárlási idősávjának eltörlése, kötelező maszkviselések szabályozása, a 1,5 méteres védőtávolság megtartása mellett több háttér intézkedés is változott, vagy állt vissza az eredeti rendre. Egyesületünket is érinti a veszélyhelyzet megszüntetése, mint ahogy az elrendelése is komoly hatással volt mindennapjainkra. Megszüntetjük a 24 órás polgárőr ügyeleti rendszert. Ez nem azt jelenti, hogy polgárőreink ezentúl nem járőröznek, nem reagálnak a bejelentésekre, nem segítik az együttműködő szervezetek munkáját, csak más rendszerben, visszaállva a veszélyhelyzet előtti beosztásrendre teszik mindezt önkéntes vállalásuk alapján, a megfelelő képzési háttérrel. A járványügyi veszélyhelyzet, melyet most bevezettek, nem ad külön, plusz feladatot önkénteseinknek, de javaslatai alapján elvárható, hogy készen álljunk bármikor korlátozásokat, plusz feladatokat ellátni. Az előttünk álló feltehetően kicsit nyugodtabb időszakot igyekszünk a felkészülés jegyében tölteni. Felszerelkezni eszközökkel arra az esetre, ha bekövetkeznek egy második hullám, ne lephessen meg Minket. Újra lesznek gyakorlatok, melyekkel szeretnénk szinten tartani tudásunkat mind a polgárőri, mind pedig a tűzoltói feladataink szakszerű ellátása érdekében. Megszűnt a 65 év felettiek vásárlási idősávja, ezzel egyidejűleg megszüntettük a vírus megjelenésekor azonnal felajánlott bevásárlási lehetőséget, mellyel 99 alkalommal összesen 165 főnek segítettük a folyamatos ellátását. Szívesen tettük, nagyon köszönjük a sok szép történetet, dicséretet, beszélgetést, melyet ezek alkalmával kaptunk! Járőreink a kötelező óraszámnál jelentősen több szolgálatot vállalva segítették a veszélyhelyzet alatti önkéntes munkát, melyet ezúton is nagyon köszönünk minden tagunknak. Az elmúlt kiemelt időszak összesítése még minden bizonnyal napokig eltart majd, de mindenképp igyekszünk egy teljes, kerek képet adni az általunk elvégzett önkéntes munkáról, mely sokkal nehezebb lett volna az Önök, a Ti támogatásotok nélkül! Köszönjük együttműködéseteket, támogatásotokat, igazán jól esett Nekünk! Részünkről természetes volt, hogy segítünk, ahol tudunk, hiszen ezt vállaltuk, reméljük ilyen segítségre nem sűrűn lesz szükség a jövőben! Bízunk benne, hogy ha mégis, akkor itt leszünk és hasonlóan a legjobb döntésekkel, a legnagyobb elszántsággal fogunk tudni segíteni szeretett településünk Pilisszentiván lakóinak! Vigyázzon Mindenki Magára, vigyázzunk Egymásra!

Pilisszentiváni Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület

Nyomtatás E-mail

Visit betroll.co.uk the best bookies

Felhőkép

Felhőkép

UV térkép

UV térkép

Széltérkép

Széltérkép

Hőtérkép

Hőtérkép